sprzedaż • lokal komercyjny • lokal usługowy


opolskie • Kędzierzyn-Koźle • M. Skłodowskiej


2 650 000 PLN
614 507 €
522 300 £
673 745 $
  • 1 550
1 710 zł
396 €
337 £
435 $
za m²

12 pomieszczeń i więcej • rynek wtórny

Dodaj do schowka    Kontakt

Mamy ogromną przyjemność zaoferować Państwu nietuzinkową, zabytkową kamienicę znajdującą się w sercu Koźla. Oferowana nieruchomość to czterokondygnacyjna kamienica z 1920 roku, wpisana do rejestru zabytków, po kapitalnym remoncie parteru, który stanowi część gastronomiczną oraz elewacji zewnętrznej przeprowadzonym w 2010 roku. Na parterze budynku do niedawna funkcjonowała znana restauracja z tradycjami.  Na parterze znajduje się sala bankietowa, w której mogą być organizowane przyjęcia na około 80 osób. Obok sali bankietowej znajduje się dodatkowa, niezależna, z osobnym wejściem sala z bufetem, o powierzchni ok. 100 m2 oraz dwie sale bilardowe. Do dziś kuchnia jest w 100% wyposażona, a sala dla gości posprzątana i przygotowana na otwarcie nawet jutro. Restauracja specjalizowała się w organizacji przyjęć okolicznościowych i działała przez wiele lat. Znajdowała się na parterze kamienicy. Pozostałe kondygnacje mają funkcję mieszkalną i stwarzają ogromny potencjał do zaadaptowania na hotel. 
Część parterowa została całkowicie odrestaurowana i wyremontowana.
Nowa stolarka okienna PCV, ponadto gustownie i profesjonalnie odrestaurowane elewacje frontowe oraz dach. Wewnątrz na podłogach mozaika granitowa i płytki ceramiczne, na ścianach i sufitach gładzie gipsowe, tynki szlachetne oraz piękna, stylowa sztukateria. Sale są klimatyzowane z elektronicznym modułem sterowania. Całość parteru komunikacyjnie połączona, z dużym atrakcyjnym hallem i zapleczem sanitarnym. Wymienione instalacje, co własne gazowe z nowoczesną, elektronicznie sterowaną kotłownią .Pozostałe kondygnacje budynku pozostają do własnej aranżacji i remontu we własnym zakresie. Pomieszczenia są duże, wysokie o unikalnym klimacie i ogromnym potencjale.
Na trzeciej kondygnacji wygospodarowane zostało nieduże, wyremontowane mieszkanie, które może zostać wykorzystane jako zaplecze mieszkalne, podczas modernizacji pomieszczeń na piętrach.
Istnieje możliwość przekazania nowemu nabywcy pozwolenia budowlanego wraz z pełną dokumentacją uzgodnieniowo-projektową , które dotyczy zaadoptowania trzech górnych kondygnacji na cele hotelowe.  
Możliwość przekazania kupującemu - na warunkach finansowych uzgodnionych z właścicielem- kompletnego wyposażenia ruchomego części gastronomicznej.

Całość zlokalizowana w samym centrum Koźla, w bezpośrednim sąsiedztwie uroczego, zabytkowego kozielskiego rynku.

DODATKOWE INFORMACJE:
Typ własności: własność
Materiał budowlany: cegła
Liczba pokoi: 15
Kanalizacja: miejska
Ogrzewanie: co. z własnej kotłowni
Prąd: jest
Gaz: jest
Woda: wodociąg
Typ parkingu: przy ulicy
Stan lokalu: po remoncie
Oświetlenie: inne
Kształt działki: nieregularny
Typ drogi: asfaltowa
Typ ogrodzenia: brak
Przeznaczenie: usługowe

DANE KONTAKTOWE:
Marka Nieruchomości
+48 77 482 2450

marka-nieruchomosci.eu

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.


Do ceny sprzedaży należy doliczyć wynagrodzenie biura na poziomie 2,5% ceny wynegocjowanej, w przypadku najmu jest to wysokość jednomiesiecznego odstępnego.

  • powierzchnia: 1550 m2
  • piętro: parter
  • liczba pokoi: 12 pomieszczeń i więcej
  • dojazd: asfaltowy

Dane kontaktowe

Zapytaj o ofertę    •    Podziel się    •    Dodaj do schowka    •    Zobacz schowek